Choď na obsah Choď na menu
 


 

 

day 55

Tak naposledy som to asi so Sheeniným apetítom zariekla:( milostivá budúca mamička si na mňa vymyslela fintu, ako sa dopracovať len k tým najlepším vecičkám na papanie - surové mäsko a ani granule (ku ktorým som sa na chvíľu uchýlila zo zúfalstva pri jej "ranných" nevoľnostiach v prvých týždňoch tehotenstva) jej veľmi nevoňajú.... takže si papavá varené kuracie prsíčka, syreček, sušené prasačie ušká, počas našej neprítomnosti sa sama obslúži a vytiahne z tašky na kočíku keksíčky a pod. .... občas mám až pocit, že si to vymyslela extra pre mňa aby som sa náhodou nenudila, lebo po príchode domov bol vyjedený aj jogurt, ktorý predomnou demoštratívne odmietla:) Takže u nás je veselo a až na pár drobností všetko nachystané na príchod bábätiek ....

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Izabelke sa okrem pôrodnej bedničky veľmi páčia aj šnúrky pre šteniatka, tak mi ich pomáhala "rozmotať":)

Obrázok

Obrázok

 

 

 

 

day 48

Sheenka sa nám stále zväčšuje, jedlo je jej prioritou č. 1:) niežeby predtým nebolo tiež, ale teraz je jej apetít ešte väčší. Zhotovili sme už pôrodnú bedničku a Sheenka si na ňu postupne zvyká, evidentne sa jej v nej páči, lebo do nej chodí sama dobrovľne počas dňa, ešte však musí počas tohto týždňa prebehnúť pár dolaďovacích úprav... Pôrodná bednička sa však nepáči len Sheenke ale aj Izabelke, takže jej neustále vysvetľujeme, že je to domček pre bábätka, nakúpili sme detskú zábranu do dverí, domček pre Izabelku, ale ten Sheenkyn je evidentne zaujívajší:)

Obrázok

a opäť Sheenkyn obed a olovarant:)

 

Obrázok

kuracie krídlo, bravčové kusové, listový šalát, olivový olej morské riasy s bylinkami

 

Obrázok

pribináčik s bielym jogurtom, ovocie - hrušky, slivky, piškótiky, medík a mleté slnečnicové semienka

 

 

 

 

 

 day 39

Sheena si lebedí, odpočíva, papá, spinká a tak dokola... cez víkend prebehne zhotovenie bedničky, aby sa v nej mohla budúca mamička zabývať:)

obľúbená poloha ....

Obrázok

a obedík nášho tuleníka .Obrázok

losos (fy.vetamix), ovocie - banán, hruška, hrozno, med a mleté slnečnic. semienka

 

day 36

Tak Sheenka sa nám postupne rozpapala a hneď je to vidieť, doma ju začíname volať "tuleň" ďaleko od neho skutočne nemá:) Takže odhad veterinárky, že šteniatok bude do 8 ( na sone bolo vidno 5) mi začína pripadať tak trocha ako sci-fi... zrejme nás čaká väčšia nádielka:)

 

Obrázok

... a aj takto vyzerajú Sheenkyne obedy ...

Obrázok

bravčové kusové (fy.vetamix), varené vajíčko, ľadový šalát, za studena lisovaný palmový olej karotino (fy. Nobilis)

 

day 34

Obrázok

 

 

day 29

Sheenke rastie bruško aj napriek tomu, že má nevoľnosti. Takže namiesto všežravca máme doma nežravca:( celkom zvláštna a frustrujúca zmena, najmä keď už vieme že Sheenka je v tom.... Veríme, že čoskoro bude naspäť náš žrútik tak ako ho poznáme od šteniatka:)

 

Obrázok

 

Obrázok

 

 

day 23 - Brezosť potvrdená /Pregnancy is confirmed